Ekskluzywna agroturystyka w Siedlisku Orlik – rekreacja

Siedlisko Orlik*** Pensjonat Ekoturystyczny przyjmuje rezerwacje telefonicznie i mailowo. Nasz pensjonat niedaleko Barlinka jest obiektem całorocznym. Można do nas przyjechać zarówno na romantyczny weekend we dwoje, wczasy rodzinne, czy weekend dla seniorów albo też będąc w trasie zatrzymać się na jeden nocleg. Serdecznie zapraszamy.

Siedlisko Orlik to pensjonat w ogrodzie. Agroturytyka i taki rodzaj wypoczynku w ogrodzie wspaniale relaksuje. Ogród oddziałuje na wszystkie zmysły. Naturalne aromaty kwiatów i ziół uspokajają i redukują skutki stresu, łagodne dźwięki natury, piękno roślin i kompozycji ogrodowych poprawiają nastrój i dają pozytywną energię.

Wędkowanie

Siedlisko Orlik posiada własne stawy z pomostami dla wędkarzy. Pojezierze Myśliborskie i Choszczeńskie to raj dla wędkarzy. W Dolinie Płoni rozciąga się sieć stawów rybnych. Środkiem Doliny płynie czysta rzeka Płonia, a w najbliższej okolicy jest kilkanaście jezior otoczonych lasami.

Rekreacja nad wodą

Atrakcją naszej ekskluzywnej agroturystyki są liczne jeziora zachęcające do żeglowania, kąpieli czy zrobienia użytku z deski surfingowej. Rejs po Jeziorze Barlineckim to jedna z piękniejszych rzeczy, jakich można doświadczyć na wczasach niedaleko Barlinka. Niedaleko dwóch kąpielisk można wypożyczyć sprzęt pływający. Siedlisko Orlik pomaga w organizacji spływów kajakowych Drawą.

Park linowy

Obok plaży miejskiej w Barlinku jest park linowy Tarzan z 4 trasami o różnym stopniu trudności. To świetna rekreacja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy może sprawdzić swoje siły.

Wędrówki piesze, wycieczki rowerowe

Szlak turystyczny, przy którym leży Siedlisko Orlik, biegnie przez malowniczą Dolinę Płoni, obszar chroniony Natura 2000, urokliwy zakątek regionu zachodniopomorskiego. Wędrówka piesza lub wycieczka rowerowa w takim miejscu to świetny sposób na obcowanie z naturą.

Nordic walking

Siedlisko Orlik, pensjonat niedaleko Barlinka, umożliwia korzystanie z oferty Centrum Nordic Walking. Dla osób zainteresowanych tą formą spędzania wypoczynku przygotowano ponad 50 km oznakowanych tras w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym, co zapewni chętnym podziwianie terenu i ruch na świeżym powietrzu.

Jazda konna

Dla amatorów jeździectwa proponujemy wczasy w siodle dla początkujących i zaawansowanych, jazdy terenowe w malowniczej okolicy. Współpracujemy z małą stadniną koni (aktualnie 8 wierzchowców).

Golf

Modry Las Golf Club to wyjątkowo piękny kompleks golfowy położony na Pomorzu Zachodnim. Rozciąga się na 130 ha dziewiczego krajobrazu, łącząc w sobie to, co najlepsze: łagodnie opadające wzgórza, pola dzikich kwiatów i połacie modrego, brzozowo-sosnowego lasu. Wszystko otoczone przez dwa jeziora. Modry Las należy do czołowych pól golfowych w Europie. Z naszego pensjonatu niedaleko Barlinka jest dogodny dojazd do pola golfowego Modry Las (30 km).