Ekskluzywna agroturystyka w Siedlisku Orlik – rekreacja

Ogród

Siedlisko Orlik to pensjonat w ogrodzie. Wypoczynek w ogrodzie wspaniale relaksuje. Ogród oddziałuje na wszystkie zmysły. Naturalne aromaty kwiatów i ziół uspokajają i redukują skutki stresu, łagodne dźwięki natury, piękno roślin i kompozycji ogrodowych poprawiają nastrój i dają pozytywną energię.

Jacuzzi

W oranżerii Goście mogą się zrelaksować korzystając z masaży wodnych w jacuzzi, jednocześnie mogą podziwiać piękny widok na ogród, a wieczorem rozgwieżdżone niebo.

Masaże

Potrzebujesz odprężenia ? Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne - wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha.

Wędkowanie

Siedlisko Orlik posiada własne stawy z pomostami dla wędkarzy. Pojezierze Myśliborskie i Choszczeńskie to raj dla wędkarzy. W Dolinie Płoni rozciąga się sieć stawów rybnych. Środkiem Doliny płynie czysta rzeka Płonia, a w najbliższej okolicy jest kilkanaście jezior otoczonych lasami.

Rekreacja nad wodą

Piękne i czyste jeziora zachęcają do kąpieli, żeglowania, pływania na desce surfingowej, nurkowania. Rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Barlineckim to prawdziwa przyjemność. Nad Jeziorem Barlineckim są dwa zadbane kąpieliska oraz wypożyczalnie sprzętu pływającego. Niedaleko, nad Jeziorem Duży Pełcz jest też nowo wybudowane kąpielisko..

Pomagamy w organizacji spływów kajakowych Drawą – jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce – płynącą przez Drawieński Park Narodowy.

Trasa Rowerowa Pojezierzy Zachodnich

Trasa Pojezierzy Zachodnich prowadząc głównie asfaltowymi drogami rowerowymi wybudowanymi na kolejowych traktach, wśród lasów, jezior i małych miasteczek jest niewątpliwie świetnym miejscem na zaznanie relaksu i spokoju.

https://rowery.wzp.pl/

Wędrówki piesze, Nordic walking

Szlak turystyczny, przy którym leży Siedlisko Orlik, biegnie przez malowniczą Dolinę Płoni, obszar chroniony Natura 2000, urokliwy zakątek Pomorza Zachodniego. Wędrówka piesza lub wycieczka rowerowa w takim miejscu to świetny sposób na obcowanie z naturą.

Siedlisko Orlik, pensjonat niedaleko Barlinka, umożliwia korzystanie z oferty Centrum Nordic Walking. Dla osób zainteresowanych tą formą wypoczynku przygotowano ponad 50 km oznakowanych tras w Barlineckim Parku Krajobrazowym, co zapewni chętnym podziwianie terenu i ruch na świeżym powietrzu.

Golf

Modry Las Golf Club to wyjątkowo piękny kompleks golfowy położony na Pomorzu Zachodnim. Rozciąga się na 130 ha dziewiczego krajobrazu, łącząc w sobie to, co najlepsze: łagodnie opadające wzgórza, pola dzikich kwiatów i połacie modrego, brzozowo-sosnowego lasu. Wszystko otoczone przez dwa jeziora. 18-dołkowe pole mistrzowskie Modry Las jest pierwszym takim obiektem zaprojektowanym przez Gary'ego Player'a w centralnej Europie. Powstało w 2008 roku jako prywatne pole golfowe z dostępem publicznym, na jego terenie odbywają się dziś turnieje PGA Polska. Modry Las należy do czołowych pól golfowych w Europie. Z naszego pensjonatu niedaleko Barlinka jest dogodny dojazd do pola golfowego Modry Las (30 km).